עוד על חווית הטיפול באמנות:

 

"כשאני נכנס לחדר בו אני מטפל, אני עובר שתי דלתות.

דלת אחת היא כחולה. היא עשויה מתכת גסה ולה ידית שחורה. מעבר לה חדר לא גדול, שולחן עץ, כמה כסאות, וכמה ארונות עמוסי ציוד ויצירות של מטופלים.

דלת שנייה היא דלת דמיונית. את מה שמאחוריה אני לא תמיד מכיר..."

 

למאמר כולו, לחץ כאן.

טיפול במבוגרים

 זמן קריאה משוער: 2 דקות

טיפול באמנות למבוגרים מיועד למי שנמצא במשבר או רוצה לעשות שינוי משמעותי בחייו. העבודה האמנותית מאפשרת לבטא את מה שקשה לבטא במילים: את הקושי, את הפחד, את הפנטזיה או את הלא מודע.רבים שואלים אם טיפול באמנות מתאים גם למבוגרים, אז בחרתי לספר כאן על הקשיים שמבוגרים שבאים אלי לטיפול מתמודדים איתם ואת האופן בו טיפול מתנהל. 


איך נראה טיפול באמצעות אמנות?

טיפול באמנות נעשה באמצעות שיחה ביני לבינך כמו בכל טיפול פסיכולוגי (טיפול נפשי/רגשי המבוסס על הגישה הדינאמית). התהליך הטיפולי עוסק בחייך ובאתגרים שמולך.

במהלך הטיפול יתכן שנעשה שימוש בכלים שונים של יצירה כמו ציור או פיסול, אך אין צורך בניסיון קודם באמנות לשם כך. אם היצירה משתלבת בתהליך הטיפולי, המטופל או המטופלת הם אלו שבוחרים את אופי היצירה, ובמקרים מסוימים אני מציע אפשרות אחת או כמה בהתאם לצרכים של מי שמולי. כך או כך, היצירה יכולה ללוות את מהלך השיחה ולקדם אותה. מהניסיון שלי למדתי שלאנשים קל יותר לדבר כשהם יוצרים. מעבר לכך, האמנות מאפשרת ביטוי רגשי עמוק יותר, ובאמצעותה אפשר להתבונן על התכנים האישיים מבחוץ.

באילו קשיים ניתן לסייע באמצעות טיפול באמנות?

-         כאב רגשי כמו חרדה או דיכאון

-         התמודדות עם משבר או טראומה

-         נושאים של זהות מינית ונטייה מינית

-         חוסר שביעות רצון והיעדר סיפוק מהחיים

-         רצון לשנות דפוסי התנהגות כמו תקיעות או בדידות

-         קושי ביצירת קשר זוגי

-         קושי ביחסים בין-אישיים

-         נושאים של דימוי עצמי ודימוי גוף

למרות הקושי איתו צריך להתמודד, אנשים רבים חוששים להגיע לטיפול. עצם השינוי יכול להיות מאיים או מפחיד. יחד עם זאת, בשלב מסוים אדם מבין שהחיים שלו יכולים להיראות אחרת, שהוא יכול לקבל איכות חיים טובה יותר, וכאן לרוב מתחיל הטיפול.

 

תחילת התהליך הטיפולי

התהליך הטיפולי מתחיל בדרך כלל בבניית אמון ויצירת מרחב לא שיפוטי ובטוח שיאפשר את הקשר הטיפולי הדרוש כדי להתבונן יחד על מציאות החיים הייחודית שלך על מנת לשפר את איכות חייך. אם יש בך את הרצון לצאת למסע משותף אני מציע להתחיל בפגישת היכרות כדי לראות אם אני האדם המתאים לכך.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now