שמי איתן גילור מילר. אני מטפל באמנות, אדריכל, מורה, ומדריך מטפלים, ואני עומד מאחורי סטודיו שינוי דרך יצירה​.
בעמוד זה תוכלו לקרוא על תפיסת עולמי, ניסיון החיים שלי והכשרתי, אבל אם תשאלו אותי, הכי טוב שתקפצו לביקור בסטודיו כדי שנוכל להכיר אחד את השני באמת.

ראיון ב"יצירה מקומית" עם טל מן (פברואר 2014)

  תפיסה מקצועית        -          הסטודיו       -      ניסיון מקצועי        -      הכשרה

תפיסה מקצועית

לאורך השנים לימדתי אנשים בגילאים שונים בתחומים מגוונים וצברתי ניסיון רב בהוראה. גיליתי שהתהליכים המתרחשים דרך הלימוד והחוויה יוצרים גם תהליך פנימי, והעבודה היצירתית מצליחה לשקף את הנפש ולסייע בהתמודדויות ומשברים. גילוי זה הוביל אותי ללמוד טיפול באמנות וכיום אני מטפל במסגרת חינוך מיוחד בילדים בעלי קשיים נפשיים שונים. יחד עם זאת, את ההוראה עצמה לא עזבתי מעולם. בשונה מטיפול רגשי-נפשי תהליכי לימוד חוויתי המתמקדים בהתבוננות פנימית בהם האדם הוא המוביל את האחריות לשינוי.

בתהליך טיפולי, המסע הוא מסע משותף ובו האמנות משמשת ככלי להבעה, ככלי ליצירת הקשר בין המטופל והמטפל וגם לאמצעי דרכו יכול המטופל להכיר את עצמו.

 

שינוי דרך יצירה

קראתי לסטודיו שינוי דרך יצירה מתוך תפיסת עולם שכולנו זקוקים לשינוי ומבקשים לשנות את עצמנו באופן כזה או אחר. שינוי אינו אירוע רגעי. הוא תהליך. הוא דרך שאנחנו עושים ובדרך הזו יש לנו, אם נרצה בכך, את האפשרות להשתנות. למדתי להכיר בכך שהיצירה היא דרך בה אנחנו יכולים לקדם את השינוי, לקרב אותו, להביא אותו לחיינו, ובשבילי, שינוי דרך יצירה, אינו רק כותרת, אלא תפיסת עולם.

 

ניסיון מקצועי

טיפול פרטני - הדרכת הורים - הנחית קבוצות - הדרכת מטפלים

 

אני מטפל ביחידים ובקבוצות, בילדים ומבוגרים. אני נותן הדרכת הורים ליחידים ובקבוצות. במקביל לעבודתי בסטודיו, אני מטפל בילדים הסובלים מקשיים נפשיים במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים מכבי.

אני מלמד מטפלים וסטודנטים, אני מדריך מטפלים באמנות והקמתי מיזם להדרכת מטפלים צעירים וסטודנטים.

 

הסטודיו הפתוח הוא רעיון שהכרתי לראשונה כשעבדתי בבית החולים לב השרון, אז היה אפשר למצוא סטודיואים פתוחים בארץ רק בבתי החולים. כחלק מתהליך הלמידה השתתפתי בסטודיו כמטופל ואחר כך הייתי חלק מהפעלת הסטודיו ומצוות בהקמת תערוכת אמנות של מטופלים. את הידע שצברתי בבית החולים, הבאתי גם אל הסטודיו הפתוח בבית ספר לחינוך מיוחד באבן יהודה שהייתי שותף להקמתו. על התהליכים הטיפוליים שם הרציתי בכנס טיפול באמנות באוניברסיטת בן גוריון.

לקריאה נוספת על סטודיואים פתוחים נוספים בהם טיפלתי

תעודות המעידות על ההכשרה המקצועית

ניסיון מקצועי בהוראה
 
שנים ארוכות לימדתי אמנות, אדריכלות ועיצוב. לימדתי באוניברסיטת תל אביב בבית הספר לאדריכלות ובבית הספר ללימודי הסביבה בנושאי תכנון, קהילה וסביבה, וכן במסגרת החוג לשימור המורשת הבנויה בנושאי מעורבות קהילתית בתכנון ובשימור. במכון קווים הייתי מנהל מקצועי ומרצה בקורסי הכנה לתהליכי הקבלה למוסדות אקדמאיים. לימדתי תהליכי חשיבה ויצירה, ציור, רישום והבעה חזותית במרחב.

אני מלמד מטפלים במכללת "שער לנפש", בית ספר לטיפול אנטרופוסופי, ובמכללת תרפיה - בית ספר לטיפול בטבע (טבע-תרפיה), ובסטודיו שלי. כמו כן, אני מעביר הרצאות בנושאי טיפול לקהלים שונים, וסדנאות לצוותי טיפול.בעברי הייתי רכז נוער ועבדתי שנים רבות עם בני נוער במסגרות א-פורמליות. כמו כן, להנאתי אני עורך בוויקיפדיה העברית וכותב בתחומי הטיפול, ההדרכה והאמנות.

הכשרה

סיימתי בהצטיינות יתרה את המסלול לתואר שני (.M.A) בבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת חיפה (מסלול של שלוש שנים הכולל תזה). כמו כן, אני בוגר המרכז להכשרת מטפלים ביצירה והבעה של במכללת סמינר הקיבוצים (לימודי תעודה של שלוש שנים).אני אדריכל בהכשרתי, בוגר בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב. שם למדתי במהלך חמש שנים את שפת האמנות ככלי לביטוי, ושם גם למדתי שנה נוספת בבית הספר ללימודי סביבה של אוניברסיטת תל אביב.

אחרי 12 שנות לימודים באקדמיה, ולא מעט תעודות, אני יכול להגיד שיש עוד הרבה מה ללמוד.

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now