אם יש בך רצון לעשות שינוי בחיים, או שמצאת עצמך בתהליך של שינוי או אירוע משמעותי המשנה את חייך, יתכן וטיפול באמנות יכול לסייע לך. טיפול יכול לאפשר לך לעשות את השינוי, ללוות אותך בדרך ולצאת מהצד השני עם כוחות מחודשים.

הצורך בשינוי עולה לעיתים מתוך רצון לשפר את איכות החיים ולעיתים בעקבות משבר או מצוקה. כך או כך, השינוי דורש סביבה תומכת ומכילה על מנת להפוך להזדמנות לצמיחה.

בטיפול באמנות אציע לך לעשות לשוחח וליצור באמצעות ציור, פיסול וצילום. כלי האמנות מאפשרים שדה של התנסות ומשחק ומרחיבים את החוויה הטיפולית דרכם מתרחשים תהליכים נפשים מעמיקים.

הזמנה
לטיפול
מי מתאים
לטיפול באמנות?

הטיפול מתאים לילדים, למתבגרים ולמבוגרים; ליחידים, לזוגות, למשפחות ולקבוצות. אין צורך בידע קודם או כשרון מיוחד בתחום האמנות כדי להיעזר בטיפול באמנות.בנוסף לטיפול הפרטני נערכים בסטודיו טיפולים דיאדיים (זוגות הורה-ילד) והדרכת הורים.

למה לא 
סתם לדבר?

שיחה היא אמצעי טיפולי בכל טיפול וגם בטיפול באמנות אפשר פשוט לדבר. מניסיוני  דווקא מבוגרים ששולטים היטב בשיחה, מנגנוני הגנה שלהם מסננים את מה שהם אומרים, אך מנגונים אלו מאבדים את אחיזתם בביטוי יצירתי. דרך היצירה עולים תכנים נפשיים שאנו לא מודעים אליהם, בדומה לתכנים העולים בחלומות. התבוננות בהן, כמו גם תהליך היצירה עצמה, מסייעים לתהליך הטיפול.

ואם אני לא
יודע לצייר יפה?

בתהליך של טיפול המטרה היא לא לעשות דברים יפים. להפך, לפעמים יש ערך רב ביצירה של דבר מכוער אם היא משרתת את התהליך הטיפולי.

ליצירה בטיפול יש כח אדיר להפגיש אותך עם רגשות ומחשבות שלך שאינן מודעות אך משפיעות על חייך יום-יום.

הטיפול באמנות משלב תיאוריות וטכניקות מתחום הפסיכולוגיה עם תיאריות וטכניקות הנוגעות לתהליכי יצירה ולמאפיינים השונים של חומרי היצירה והשימוש בהם.

מה זה בעצם טיפול באמנות?

כשסיפרתי לאנשים שאני מטפל באמנות, קיבלתי לפעמים מבט מבולבל כי אנשים לא באמת מבינים מה אני עושה. שמעתי לאורך השנים הרבה מאד הנחות מוקדמות ופרשנויות שונות של הביטוי. כמה מהן אפילו מצחיקות.

כך אני פותח את סדרת ההרצאות שאני מעביר על טיפול באמנות. לקריאת המשך ההסבר, לחץ כאן 

 
מהו טיפול נפשי?

​טיפול נפשי או רגשי (פסיכותרפיה) הוא טיפול במשברים או מצוקות נפשיות בכלים פסיכולוגים, זאת אומרת באמצעות דיבור יצירה או משחק ובכלים תיאורטיים המסתמכים על הבנת נפש האדם.

לרוב, טיפול נפשי נערך בתוך קשר של מטופל ומטפל בו תפקיד המטפל לסייע למטופל לשפר את איכות חייו.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now